Prvky zahradní architektury, kamenné koryta a květináče, kamenné šlapáky, kamenné stoly...
Váš košík: 0,-

Kde lze naše produkty koupit
Barevnice
Reference klientů

Vlastnosti

3 výhody proč umělá kamenná koryta a květináče


  • cenově dostupnější než výrobky z přírodního kamene

  • věrně imitují kámen přírodní

  • vlastnostmi jsou podobná přírodnímu kameni

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Květináče a koryta se vyznačují vysokými estetickými i užitnými hodnotami. Díky svému přirodnímu vzhledu, který je dosažen naprosto věrným povrchovým reliéfem kamene, mají široké uplatnění v exteriéru i interiéru. Bohatá škála velikostí a tvarů dovoluje zakomponování do koutů zahrad a dotvoření jejich částí - ohraničení chodníků a pěšin, ke vchodům, zídkám, skalkám, do rohů vytvořených členitostmi staveb apod.

Materiál koryt má stejné vlastnosti jako kámen avšak neoxiduje a nedrolí se. Koryta jsou vyrobena ze speciálních štěrkopísků, vysokopevnostního cementu, pryskyřicových pojidel a dalších komponentů. Mohou porůstat mechem, nasákavost materiálu omezuje vysychání kořenů a odpařování z jejich povrchu dochází k jejich ochlazování.

Aby splnily Vaše požadavky a přinášely Vám radost je nutno dodržet následující pokyny. Výrobky mají pevnost srovnatelnou s kamenivem. Přesto zamezte prudkým nárazům, jež by mohly poškodit povrchový reliéf. Při přepravě oddělte výrobky kartonem nebo jiným vhodným materiálem.

Při osazování pokryjte dno 3-10 cm hrubého štěrku, keramzitu, hrubě nalámaného polystyrénu apod. k umožnění odtoku přebytečné vody. Vnitřní stěny obložte polystyrénovou deskou o tloušťce asi 1cm(2-3cm pod horní okraj květináče). Kořeny tak budou lépe chráněny před přílišným přehřátím v létě, v zimě proti promrzání nebo v případě ucpání odtokových děr a zamrznutí nahromaděné vody před roztržením vzniklým ledem. Květináče pak naplňte substrátem a s ohledem na použité rostliny. Těmi mohou být téměř všechny druhy skalniček, vřesy, zakrslé formy jehličnanů i listnáčů, jalovce, cypřiše a jiné trvalky. Umístěte na kamenné nebo dřevěné podstavce, které umožní odtok přebytečné vody. Rostlinám dopřejte dostatečnou zálivku a zamezte vyschnutí kořenového balu. Přihnojujte postupně se rozpouštějícím hnojivem. V zimě doporučujeme přikrytí jehličnatým chvojím, zvláště pokud jste použili choulostivější typy rostlin.

Chcete-li ještě více umocnit kamenný vzhled květináčů a koryt, případně zamezit tvorbě mechu, doporučujeme je natřít hydrofobními prostředky. Rádi Vám poskytneme další informace.

Osazování

V případě vašeho zájmu vkusně a esteticky osázíme koryta a květináče. Výsledný vzhled umocňuje použití říčních kamenů a kořenů stromů zajímavých tvarů. Ceny osázení jsou uvedeny u jednotlivých typů květináčů.

Volba rostlin podle stanoviště:

Nad nádobami by měl být prostor, volná obloha, nikoliv koruny vysokých stromů. Přímou volbu rostlin určuje stanoviště - do stínu volíme vlhkomilné rostliny, na slunce vysazujeme odolnější druhy. Obecně se do osazovaných nádob hodí dřeviny, zvláště jehličnaté, skalničky, vřesy, zakrslé formy jehličnanů i listnáčů, jalovce, cypřiše a jiné trvalky. Nezanedbatelnou složkou výsadeb jsou i nízké druhy trav, například kostřava se šedými i zelenými listy. Při osazování pokryjeme dno 3-10cm hrubého štěrku, keramzitu, hrubě nalámaného polystyrénu apod. K umožnění odtoku přebytečné vody. Vnitřní stěny obložíme polystyrénovou deskou o tloušťce asi 1 cm (2-3 cm pod horní okraj květináče). Kořeny tak lépe ochráníme před přílišným přehřátím v létě, v zimě proti promrzání nebo - v případě ucpání odtokových děr a zamrznutí nahromaděné vody - před roztržením vzniklým ledem. Květináče pak naplníme substrátem, s ohledem na použité rostliny. V zimě přikryjeme rostliny jehličnatým chvojím, zvláště pokud jsme použili choulostivější typy, nádoby obalíme "bublinkovou" fólií nebo jiným izolačním materiálem.


Obaly pro plastové nádoby:

Kromě přímého osázení našich výrobků je možné tyto květináče použít také jako obaly pro vložení samostatného nebo zavlažovacího truhlíku  značky Lebiš
výhody:
- umocňuje estetické řešení
- jednoduchá manipulace s truhlíkem (oddělení obalu a osázeného truhlíku)
- zamezení vyvracení plastového truhlíku vlivem větru nebo tíhy rostlin
- vytvoření příznivého klimatu pro tvorbu kořenového systému (omezení přehřívání či promrznutí)
- mimo sezónu lze květináče použít pro dekorativní účely (např. podzimní či vánoční dekorace)


Přejeme Vám, aby i naše výrobky přispěly k hezkým chvílím, které trávíte na Vaší zahradě.